Wyślij wiadomość
Chengdu Honors Technology Co.,Ltd
produkty
Aktualności
Dom > Aktualności >
Company News About Iea: EV nie maleje
Wydarzenia
Łączność
Łączność: Ms. Alice Wang
Skontaktuj się teraz
Napisz do nas

Iea: EV nie maleje

2024-05-16
Latest company news about Iea: EV nie maleje

Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) opublikowała raport na temat trendów na rynku pojazdów elektrycznych, który sugeruje, że do 2030 r. pojazdy elektryczne będą stanowiły 40% światowej sprzedaży nowych samochodów, w porównaniu z 15% w 2023 r.,i ponad 50% do 2035.
Dyrektor generalny IEA powiedział: "Globalna rewolucja w zakresie pojazdów elektrycznych nie tylko nie zanika, ale przechodzi na nowy etap rozwoju...
01
Międzynarodowa Agencja Energii (IEA) opublikowała 23 kwietnia raport na temat najnowszych trendów na rynku pojazdów elektrycznych.Raport przewiduje, że do 2035 r. pojazdy elektryczne będą stanowić ponad 50% światowej sprzedaży nowych samochodówRynek pojazdów elektrycznych będzie się rozwijał ze względu na tańsze samochody sprzedawane głównie przez chińskich producentów..
Każdego kwietnia IEA publikuje średnio- i długoterminowe prognozy rynku pojazdów elektrycznych, w tym pojazdów hybrydowych plug-in (PHVS).2035 r. będzie rokiem, w którym Unia Europejska (UE) iStan Kalifornia zasadniczo zakaże sprzedaży lokomotyw elektrycznych, w tym pojazdów hybrydowych.
Do 2030 r. pojazdy elektryczne będą stanowić 40% światowej sprzedaży nowych samochodów, z 15% w 2023 r. i ponad 50% w 2035 r.Oczekuje się, że sprzedaż kumulacyjna wzrośnie z mniej niż 45 mln sztuk w 2023 r. do 250 mln sztuk., wzrost sześciokrotny, a do 2035 r. do ponad 525 milionów sztuk, czyli 12-krotny wzrost.

najnowsze wiadomości o firmie Iea: EV nie maleje  0

02
W sprawozdaniu wskazano, że jeśli różne kraje i regiony przyjmą ambitne środki promocji pojazdów elektrycznych, sprzedaż będzie rosła jeszcze bardziej.Proponowano również, aby sprzedaż pojazdów elektrycznych w 2035 r. stanowiła dwie trzecie całkowitej sprzedaży nowych samochodów..
Na poziomie regionalnym, w Chinach, największym rynku samochodowym na świecie, odnotowano większy wzrost.małe samochody elektryczne o cenie około 10 dolarówWedług raportu około 60 procent sprzedawanych na chińskim rynku pojazdów elektrycznych w 2023 r. będzie kosztować mniej niż silnik.
Popyt na pojazdy elektryczne w Stanach Zjednoczonych spada. Tesla poinformowała 15 kwietnia, że zredukuje ponad 10 procent globalnej siły roboczej.Były spekulacje, że Tesla wycofa się z biznesu rozwoju małych pojazdów elektrycznych..
IEA podkreśliła, że Stany Zjednoczone wdrożą surowsze przepisy dotyczące emisji po 2024 r., a udział pojazdów elektrycznych wzrośnie w średnim i długim okresie.udział EV na rynku USA osiągnie ponad 70%.
Oczekuje się, że w Unii Europejskiej i Wielkiej Brytanii, które wprowadziły bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące ochrony środowiska, udział pojazdów elektrycznych osiągnie ponad 85% w 2035 r.Dyrektor wykonawczy IEA Fati Birol powiedział w oświadczeniu z 23 kwietnia"Dane wskazują, że dynamika pojazdów elektrycznych trwa.
Rząd japoński wyznaczył sobie cel przekształcenia wszystkich nowych samochodów w "pojazdy elektryczne" do 2035 r., ale pojazdy elektryczne obejmują nie tylko pojazdy elektryczne,ale także HVS, które używają benzyny.
W związku z powyższym Komisja stwierdziła, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że w przypadku opóźnień wprowadzonych w ramach dochodzenia w sprawie pomocy państwa w odniesieniu do energii elektrycznej, w szczególności w odniesieniu do energii elektrycznej elektrycznej, nie istnieją żadne wątpliwości co do tego, czy wprowadzone środki są zgodne z rynkiem Unii.
W krajach innych niż Chiny ceny EV są 10-50% wyższe niż w lokomotywach silnikowych.jest o 14% niższa niż w 2022 r., cena zakupu metali rzadkich, takich jak lit, prawdopodobnie wzrośnie ze względu na rosnący popyt i zależność od Chin w zakresie dostaw surowców.
Rozszerzenie wprowadzenia taniego litowo-żelazowo-fosforowego akumulatora (LFP), który nie wykorzystuje kobaltu i niklu, oraz nowa generacja akumulatorów całkowicie stałych są kluczem do popularyzacji pojazdów elektrycznych.

najnowsze wiadomości o firmie Iea: EV nie maleje  1

03
Europa i Stany Zjednoczone coraz bardziej obawiają się napływu tanich chińskich pojazdów elektrycznych wpływających na działalność krajowych producentów.
W grudniu 2023 roku Francja wyłączyła z subsydiów na zakup samochodów pojazdy elektryczne importowane z Azji, w tym z Chin.W przyszłości mogą być podwyższone.
Stany Zjednoczone ograniczyły korzyści podatkowe wynikające z ustawy o redukcji inflacji (IRA) do samochodów produkowanych w Ameryce Północnej.
W prognozie popytu IEA uwzględniono wpływ rosnącego eksportu z Chin do krajów na całym świecie oraz presję spadkową na ceny pojazdów elektrycznych.Jeśli Europa i Stany Zjednoczone będą nadal blokować napływ chińskich pojazdów elektrycznych, spowoduje to podział rynku pojazdów elektrycznych i oczekuje się, że założenie upowszechniania cen pojazdów elektrycznych zostanie zakłócone.
Rozszerzenie budowy infrastruktury ładowania jest również warunkiem. W 2023 r. publiczne urządzenia ładowania wzrosną o 40% do 4 milionów w porównaniu z 2022 r.IEA spodziewa się, że w celu osiągnięcia prognozy sprzedaży pojazdów elektrycznych do 2035 r., urządzenia do ładowania będą musiały wzrosnąć sześciokrotnie do 25 milionów.W związku z tym, budowa stabilnej sieci energetycznej również stoi przed problemem..

Ten artykuł pochodzi z publicznego konta na wechat "Chińska strona internetowa Nikkei" (ID: rijingzhongwenwang), autor: Chińska strona internetowa Nikkei